A Motherson Group a világ 21. legnagyobb, de a leggyorsabban növekvő globális autóipari cégcsoportja, ami az autóiparon túl további iparágakat is kiszolgál. Világszerte több mint 135.000 alkalmazottal rendelkezik és 41 országban van jelen.
A Csoport gyors növekedése miatt folyamatosan keres tehetséges új kollégákat.

Az SMP Kecskeméten 2017-ben zöldmezős beruházásként indult, autóipari TIER 1 beszállító, műszerfalak, ajtópanelek, lökhárítók műanyag alkatrészeit gyártja.
Magyarország, Szlovákia, Szerbia tartozik a régióba.
A cég fejlődő pályán van, folyamatosan növekszik.

Kezdetben hierarchikus cégkultúra volt, ami az önállóságnak nem kedvezett. De ma már ez megváltozott, az önállóság, a pörgés, kezdeményezőkészség az elvárt.

A régió (Business Unit) önálló, nincs központi beszerzés, nem jön fentről utasítás.

Ami érdekessé teszi a munkát, többek között az, hogy az autóipari beszerzés komplex, gyakran 3 éves szerződéseket kötnek, összetett szerződés feltételrendszereket alkalmaznak. A munka pörgő változatos, nincs 2 egyforma nap. A munkatársak önállóan dolgozhatnak.

Ez egy termelő vállalat, a home office ritka, legfeljebb havi egy két alkalom.

A Beszerzés

A Beszerzés vezetője, Banda Mária, 2020. december óta van a cégnél. Egy nagyon ütőképes csapatot épít. A szerbiai beszerzést is Magyarország felügyeli.
A Beszerzés létszáma 12 fő, fiatalos, lendületes csapat. 4 fő beszállítói minőségbiztosító (SQA), 7 beszerző, közülük 2 indirekt, a többiek pedig termék csoportokon vannak és a vezető.

Stratégiai beszerző

Legfontosabb feladatok

  • A beszerzési folyamat menedzselése termékkörében
  • A beszállítói bázis fejlesztése KPI-k alapján
  • Megtakarítási akciók kidolgozása, megvalósítása, követése
  • Ártárgyalások, döntés előkészítés

Az ideális jelölt

  • Ha nem is tud mindent, de jó a hozzáállása, dinamikus, önérvényesítő
  • Érti az autóipari üzletmenetet, itt nincs állandóság, vannak kifutó megbízások, és el kell újakat nyerni.
  • Felsőfokú végzettségű, lehet műszaki vagy kereskedelmi (a műszakiak álltalában jobban látják a műszaki részt, a kereskedő jobb kapcsolatépítők.)
  • Beszerzésben szerzett, legalább 2 éves szakmai tapasztalat lehetőleg autóipari területen.
  • A fröccsöntött műanyagok és a technológia ismerete
  • Fröccsöntött lökhárító alkatrészekkel foglalkozik.
  • Tudja a beszállítói cost break down (CBD) elemzést, átlátja a költség struktúrát, hol lehet tartalék, rejtett fedezet, hatékonysági lehetőségek, hogyan működik a beszállító. Ismeri a tipikus selejt százalékokat és benchmark-ot.
  • Ő tárgyal a beszállítókkal, ajánlatot kér (15-20 fut párhuzamosan), gyakran angolul. Nem elég, hogy azt mondja, ez túl sok, vagy lenyomja erőszakkal a beszállítót, mert akkor a beszállító elmegy vagy csődbe megy. A CBD alapján kell eredményt elérnie.
  • Fontos a részletekkel való foglalkozás, a pontosság. A beszerzendő alkatrész költségek 0,3 és 8 € között mozognak, egyesekből 100.000 darabokat vesznek, kis hiba a nagy darabszámi miatt komoly hatású lehet.
  • A beszállítóval civilizált módon folyik a tárgyalás.
  • Látogatja is a beszállítókat.
  • Német tudás előny.
  • Jogosítvánnyal rendelkezik.

Juttatások

  • Versenyképes jövedelem, erről az interjún beszélünk.
  • Van üzleti eredményhez kötött teljesítmény bónusz
  • Albérleti támogatás 4 évig, az első évben bruttó 52.000 Ft.
  • Bejárás estén 15 Ft/km támogatás.